Вдома / Працюй! / Корисні ресурси / Як вивчити українську мову?

Як вивчити українську мову?

Вітаю!

Якось, дуже давно, ще працюючи копірайтером на російськомовних біржах, я піднімала тему «Як підняти рівень знать у російській мові?». Враховуючи, що блог тепер я веду на українській, вважаю доцільним порозмовляти на тему «Як вивчити українську мову». Хоч, я і українка,і з першого класу мене вчили нашої солов’їної, та я досконало її не знаю. Мабуть, треба весь час бути у середовищі, яке не просто розмовляє «суржиком», як у нас прийнято, а гарних літераторів та знавців мови, щоб досконало її знати. Хоча, для кожного з нас завжди є відкритими безліч методів вивчення української.

Тепер детальніше поговоримо про ресурси та методи вивчення української мови.

ІНТЕРНЕТ РЕСУРСИ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Лайфхаки з української мови

EdEra та Освіторія створили онлайн-курс у формі корисних порад (лайфхаків), що допоможе опанувати базові теоретичні знання з української мови, виробити навички успішної мовленнєвої комунікації та підготуватися до складання ЗНО. Курс складається із 16 тем, тестових та відкритих завдань, допоміжних матеріалів та супроводжуючого інтерактивного конспекту на платформі EdEra Books.

Лайфхаки для вивчення української мови
Лайфхаки для вивчення української мови

Тренажер з правопису української мови

Дуже корисний ресурс. Поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію. Для спроби пройдіть за посиланням>>>

Тренажер з української мови
Тренажер з української мови

Проект «Словопис»

«Словопис» — це мультимедійний проект студентів і викладачів Київського університету імені Бориса Грінченка, покликаний популяризувати українську мову в Україні та за кордоном, розвивати лексичне багатство і культуру мови в суспільстві. Рекомендую підписатися на YouTube-канал.

Словопис
Словопис

Безкоштовний онлайн-курс «Українська мова та література»

Під час курсу ви розглянете основні розділи мовознавства, які необхідні для успішної здачі ЗНО і подальшого засвоєння матеріалу. Вивчення фонетики навчить правильно вимовляти слова, графіки — відображати їх вимову письмово, орфографії — не робити помилок у такому відображенні, словотворення — утворювати нові слова і розкладати існуючі на окремі частини.

Вивчення лексикології познайомить з багатством української мови і навчить його використовувати за призначенням. Половину курсу присвячено морфології, без вивчення якої неможливо знати ні однієї мови. Посилання>>> 

Курси з української мови
Курси з української мови

Mova

Цей додаток було розроблено українськими програмістами в 2015 році спільно з творцями освітнього проекту «Мова – ДНК нації». За допомогою цікавого персонажа Лепетуна діти можуть не тільки вивчити орфографію, пунктуацію української мови, позбутися від «суржику», але і розібратися в складнощах синтаксису, що допоможе при здачі ЗНО. Утиліта доступна безкоштовно на iTunes і play.google.com.

Додаток Mova
Додаток Mova

Український словник

Помічник на всі випадки життя — це безкоштовний електронний тлумачний словник української мови, який містить більше 200 тисяч слів. Додаток працює в онлайн і офлайн, що досить практично, якщо в поряд немає Wi-Fi. Крім часто вживаних слів, у словнику наводяться основні терміни сучасної науки і техніки, а також слова, що визначають явища і реалії виробничого, культурного і побутового життя. База даних розміром 45 Мб завантажується при першому запуску програми. Шукайте на play.google.com.

Словник з української
Словник з української

ІНШІ МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Більше читайте українською мовою

При вивченні будь-якої мови одним з найкращих методів є читання. Це дозволяє максимально швидко збільшити словниковий запас. «На автоматі» запам’ятовуються розділові знаки, що важливо для граматики. До того ж, читати, взагалі корисно :).

Слухайте українську музику та дивіться фільми тільки українською

Існує величезна кількість дуже гарних пісень українською. Знайти цікаві фільми з гарним українським перекладом – не є проблемою. Тож вперед!

Самовчителі

Завітавши до будь-якого книжкового магазину можна знайти чимало самовчителів української мови. Можливо, це саме ваш метод вивчення української?

Репетитори та курси

Якщо все вищеперераховане не допомагає – варто скористатися пропозицією від мовних курсів або знайти собі гарного репетитора.

Ну от все. Мені здається цих методів для вивчення української мови цілком достатньо. Було б бажання, чи не так?

 

Check Also

Соло на клавиатуре

Каждому, чья работа хоть как-нибудь связана с компьютером, рано или поздно приходиться набирать  на клавиатуре. …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перед отправкой формы: