Вдома / Будь собою! / 5 кроків на шляху самопізнання

5 кроків на шляху самопізнання

Давно заїжджені фрази «Ніхто не полюбить тебе, якщо ти не любиш себе», «Ми повинні навчитися любити себе, перш ніж полюбимо когось іншого», кожному з нас знайомі. У деяких вони викликають нерозуміння, опір і злість. Є інша категорія людей, які чують у цих фразах можливість зміни своєї внутрішньої філософії або, які вже живуть за цими правилами.

Довгий час я сама не розуміла, що значить «любити себе» та як цей стан відбивається на моїх стосунках з оточуючими. Складність даного нерозуміння полягає в тому, що особливого бажання визнавати «нелюбов до себе» немає. Адже за цим усвідомленням стоять дуже часто печаль, смуток і біль. Всім нам хочеться відчувати зовсім інші емоції, чи не так?

У процесі роботи над цим питанням стало зрозуміло, що «любов до себе» може прийти тільки через прийняття сьогоднішнього ставлення до самого себе та своєї особистості. Закономірно, що це відбувається саме через переживання неприємних емоцій.

Отже, на шляху придбання любові до себе, можна спиратися на відповіді про те, яка я зараз? Що я про себе знаю? Це можуть бути відправні точки саморозвитку в цьому напрямку. Для того, щоб вийти на новий рівень бачення себе, важливо не тільки відповісти на ці питання, але і почати рух в інших напрямках пізнання себе і Світу.

Спираючись на особистий досвід, були сформовані 5 кроків для розвитку любові до себе.

КРОК№1. ЗАГЛЯНУТИ «ВСЕРЕДИНУ» СЕБЕ

Якщо ти здатен бачити прекрасне, то тільки тому, що носиш прекрасне всередині себе. Бо світ подібний до дзеркала, в якому кожен бачить власне відображення.

Пауло Коельо

Важливим етапом початку шляху змін від негативного відношення до себе до позитивного складається з озвучування проявів «нелюбові». Відповідай на питання:

  • Що це за думки?
  • Які це дії і вчинки?
  • Як саме проявляється прагнення принижувати себе або знецінювати?

Таким чином, відбувається усвідомлення своїх основних механізмів самознищення і створення себе нещасним. Паралельно відбувається формування бачення себе у, так званому, позитивному образі. Людина починає бачити свою унікальність і сильні сторони особистості.

КРОК№2. ТРЕБА ЗАФІКСУВАТИ ВСЕ ХОРОШЕ, ЩО Є

Все, що є — це справжній момент.

Екхарт Толлер

Дуже часто на практиці доводиться чути про складні і травматичні події в житті людей. Суть негативного і тривожного ставлення до справжнього життя полягає в тому, що людина не хоче визнавати себе «тут і зараз». Вона продовжує бачити себе «минулу» в теперішньому моменті.

Виходячи з цього, думаю, ви вже розумієте важливість зупинки у даному моменті і необхідність подивитися на своє життя по-новому, спираючись на ті досягнення, які є.

КРОК№3. МАЙ СМІЛИВІСТЬ ЖИТИ СЬОГОДНІ САМИМ СОБОЮ

Задоволений самим собою – багач.

Лао-Цзи

Багато хто з нас прагнуть здаватися кимось іншим, бути людиною, яка відповідає вимогам соціуму. У цьому процесі неможливо бути собою, поведінка буде продиктована людьми ззовні.

Основою і фундаментом в напрямку любові до себе є — бути собою справжнім. Майте сміливість визнати свої особливості всередині і зовні себе, і таким чином отримується сила і гнучкість сприйняття Світу, і себе в ньому.

КРОК№4. ПІКЛУЙСЯ ПРО СЕБЕ

Турбота — цей інгредієнт… істинний елемент любові.

Ошо

На практиці, я зрозуміла, що фраза «любов до себе» не до кінця виражає моє внутрішнє прагнення, я замінила її на словосполучення «турбота про себе». Саме в цьому процесі і виражається стан «любові до себе». Небажання піклуватися про себе можна назвати байдужістю, як до себе, так і до інших. На мій погляд, без цього немає щирості і в тому, що людина робить для інших.

КРОК №5. СКЛАДІИ СПИСОК РЕЧЕЙ, ЩО ДОПОМАГАЮТЬ ПІДТРИМУВАТИ ЛЮБОВ ДО СЕБЕ

Логічним завершенням на шляху нових усвідомлень будуть фіксації основних форм піклування про себе.

Дайте відповідь на питання:

  • Що таке турбота про себе? Як вона може проявлятися в моєму житті?
  • Як щоденно я можу підтримувати стан «любові до себе»? Що необхідно думати, робити для цього?
  • Де я можу розмістити свої творчі прагнення?
  • Як я можу самовиражатися?

Важливо конкретно для себе зрозуміти, як щодня може проявлятися любов до себе. Для тих, хто тільки починає цей шлях, можна в блокноті або на телефоні записувати план реалізації турботи про себе на день.

Пам’ятайте, що минуле вже не повернути і ситуація вже відбулась, але в даний момент ви стаєте творцем свого життя і впливаєте на особисте майбутнє. Безпосередньо вам вирішувати, в яку гавань припливе корабель вашого життя.

Бажаю вам успіхів і легкості на шляху пізнання любові, і турботи про себе.

Check Also

Я люблю свою роботу

Як зрозуміти, що ти займаєшся своєю справою?

Як зрозуміти, що ти займаєшся своєю справою? Що ви відчуваєте, прокинувшись вранці? Чого вам хочеться? …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перед отправкой формы: