Вдома / Організовуй! / Домашні справи / Графік роботи по дому на тиждень для домогосподарок

Графік роботи по дому на тиждень для домогосподарок

Привіт!

Слідкуючи за статистикою сайту, помітила, що багато заходять по запиту «примерный график работы на неделю по дому домохозяек». Отже, хазяєчок цікавить, графік роботи по дому на тиждень. Щось подібне я публікувала кілька років тому. Зараз мій графік дещо інший. Вважаю, що ефективніший. Вибираючи між масою систем планування часу для мам, я зупинилась на блочному плануванні. Детальніше обов’язково опишу. Суть у тому, щоб об’єднувати справи  у блоки і виконувати їх у певний проміжок дня.

Наприклад мій ранішній домашній блок це:

  • Прибирання ліжок
  • Приготування сніданку та обіду
  • Невеличке прибирання кімнат
  • Загрузка речей до пральної машини

Цей блок я виконую кожен день. Крім, хіба що, приготування обіду, супи та борщі я готую через день.

Та ми дещо відійшли від основної теми про графік роботи на тиждень для домогосподарок. Далі я у деталях розпишу свій особистий графік. Як побудувати власний – вирішувати тільки вам, основуючись на своїх задачах та справах.

Отже, враховуючи те, що я працюю вдома, мені зручно чередувати роботу по дому, та роботу за комп’ютером. Але деякі блоки роботи по дому я виконую кожен день, так само як і дещо по роботі.

Понеділок – домашні справи. Активне прибирання.

Ранішні блоки (мій день починається о 6:45):

  1. Особистий: гігієна, легка гімнастика, догляд за шкірою. Вважаю, що мама зажди має виглядати на всі 100%. Хоча, і у мене бувають погані дні, у які мені зовсім нічого не хочеться… Та я над цим працюю)))
  2. Домашній: прибирання ліжок, та одягу залишеного з вечора, загрузка прання, приготування сніданку, та починаю готувати обід (наприклад, кладу варити м’ясо для борщу).
  3. Сімейний: відвезти доньку до школи, по дорозі назад зробити необхідні покупки.

У понеділок я прибираю всі кімнати. Мию підлогу та складаю речі у шафи. Після вихідних це просто необхідно.

З міста я повертаюсь приблизно о 8:30-9:00. Снідаю і починаю свій робочий день. Варто сказати, що вдома у мене є ще маленький бешкетник, якому всього 2 роки і який постійно потребує уваги. Та його цікавість та прагнення до пізнання всього нового мені тільки «на руку». У прибиранні це просто чудово.

Наш денний понеділковий блок виглядає таким чином:

  • Перебираємо речі на полках шаф. Гарненько складаємо чисте, а ненароком забуті брудні речі відправляємо у ящик з пранням. Також, добре передивляємось, чи не потребують ремонту панчішки та інші речі.
  • Міняємо білизну на ліжках. Витираємо підвіконня. Миємо підлогу у всіх кімнатах.

Об 11:30  у нас невеликий перекус і ми йдемо гуляти. Прогулянка включає деякі справи і на подвір’ї чи у городі. Довго щось одне ми разом робити не можемо, тому чередуємо ігри і роботу.

Об 12:45 повертаємось до будинку. У малюка обідній сон, а у мами – час для себе. Використовую я цей час по різному. Якщо втомилась – відпочиваю. Якщо є замовлення – працюю, або займаюсь хобі. Буває, що завершую домашні справи, які не встигла зробити раніше.

Зазвичай малюк спить до 15:00. У цей час мені потрібно забрати зі школи старшу доньку. Так що, ми або швиденько обідаємо і їдемо разом, або, якщо наш татко вдома, то їду я сама.

Після обіду ми готуємо вечерю, ще трохи гуляємо. Це вже вечірній блок.

Десь о 19:00 у нас вечеря. Поки малюки  купаються я приводжу у порядок будинок і готуюсь до наступного дня. Наприклад дістаю продукти з морозильної камери, готую одяг.

Коли малюки сплять у мене є ще 1 маленький особистий та обов’язковий блок по догляду за собою.

Аналогічно у нас проходять і інші дні. Практично, я замінюю тільки денний блок. Перу я кожен день, бо сім’я у нас велика, а пральна машина — маленька))). Меню на тиждень планую на перед. У суботу, якщо ми вдома, роблю заготовки, а якщо не встигла — то все по ходу. Продукти купую у понеділок або у четвер по дорозі до школи або звідти.

Вівторок – у основному робота. Зберігаються ранішні і вечірні блоки. Обід у мене є готовий, я тільки розігріваю.

Середа – кухня. Я роблю ревізію продуктів. Чищу холодильник і іншу кухонну техніку, якщо потрібно. Якщо залишається час – роблю заготовки напівфабрикатів.

Четвер – робота. Якщо є якісь справи у місті, то стараюсь їх зробити саме у четвер.

П’ятниця – прасую речі, доглядаю квіти. Прибираю. Особливу увагу приділяю ванній кімнаті. У вечірній блок добавляю пунктик про мілкий ремонт одягу.

Субота та неділя – це дні, які мають трохи інший графік, тому що всі вдома і вранці нікуди нетреба спішити. Ми дозволяємо собі перепочити, прокинутись без будильника. Разом робимо домашні справи, гуляємо або їдемо до родичів.

Отакий приблизний графік роботи по дому на тиждень для домогосподарки у мене. Я все встигаю. Мій день закінчується приблизно о 23:00. Дітей ми привчили засинати не пізніше 21:00. Тому ввечері маю ще 2 години часу, який використовую на свій розсуд.

Звикнувши все робити по графіку чи режиму, дуже легко організовувати справи. Бувають, звичайно, форс-мажори. Діти, та й дорослі, хворіють, встають «не з тієї ноги» і таке інше. Але через певний час все повертається на свої місця.

Пробуйте, домогосподарочки, створювати свій графік домашніх справ на тиждень, та діліться здобутками.

А у мене на цьому все. Бувайте!))

Check Also

Як економити на їжі?

Як економити на їжі?

Впевнена, що дана стаття у частини відвідувачів сайту викличе суперечливі почуття. Тому одразу кажу про …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перед отправкой формы: