Вдома / Працюй! / Віддалена робота / Основні правила роботи фрілансера

Основні правила роботи фрілансера

Докладно про те, хто такі фрілансери, я писала, коротко нагадаю. Фрілансер —  людина, що працює на себе. На даний час у нас цим словом, в основному, називають себе люди, що працюють в інтернеті, але це поняття більш широке і, приміром, журналіст, який працює з різними виданнями або дієтолог, який самостійно підшукує клієнтів теж фрілансери і все, що написано нижче, відноситься і до них.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА РОБОТИ ФРІЛАНСЕРА

У даній статті хочу конкретно зупинитися на правилах, яких необхідно дотримуватися тим, хто хоче домогтися успіху на цьому шляху. Себе я теж відношу до фрілансерів, так що ця стаття, результат мого власного досвіду і досвіду моїх знайомих. Вважаю що фріланс, це відмінний бізнес без вкладень для жінок. Можу з упевненістю сказати, що дотримання цих правил допоможе досягти успіху тому, хто вибрав заробіток в інтернеті, роботу на дому або інше заняття, яке передбачає, що людина одночасно і керівник, і виконавець.

  1. 1. Розпорядок дня і жорстка дисципліна. Те, що не треба ходити кожен день на роботу і звітувати перед начальством, має означати, що ви самі жорстко розплануєте свій день. Спочатку добре допомагає постійний щохвилинний контроль за тим, на що витрачається ваш час. По-перше, це дає можливість навчитися його економити, по-друге, показує, яка робота вигідна, а яку більше не варто брати. Приміром, якщо я на рерайтинг статті по будівництву з 2000 знаків в середньому витрачаю 30 хвилин, а на медичну статтю того ж розміру і головне за тією ж ціною, приблизно 2,5 години, то ясно, що замовлення на медичну тему мені брати невигідно. Комусь зручніше починати робочий день з ранку, комусь простіше працювати вночі, головне регулярність, продуманий план роботи і щоденне виконання запланованого обсягу роботи. Без цього амбітні плани і геніальні ідеї не принесуть нічого, крім розчарування. Те, що на даний момент немає замовлень, ще не привід влаштувати собі зайвий вихідний. Цей час можна присвятити навчанню, знайомству з новим у своїй галузі або для розробки власних проектів.
  1. Не звертайте уваги на думку оточуючих. Те, що ви не стирчите в офісі «від ранку до смерканку» чи не «проливаєте сім потів» на заводі ще не означає, що ви не працюєте. Ви не зобов’язані вішати на себе чужі проблеми тільки тому, що самі можете планувати свій час. Говорю про це, бо бачу, що дуже часто жінки вважають себе зобов’язаними всім допомагати. Ви будуєте власний бізнес, що буде годувати вас все життя, в тому числі і в старості, і ставтеся до цього відповідно.
  1. Зробіть порфоліо. Варіанти можуть бути різними, тут багато залежить від того, чим ви займаєтеся. Це може бути альбом з вашими роботами або сайт, або і те і інше. Постійно оновлюйте його, додаючи найкраще з нових робіт, і забираючи те, з чого ви вже «виросли». Вся інформація, яка може знадобитися в розмові з можливим клієнтом повинна бути під рукою і в різному вигляді. Тобто, навіть зустрівшись з людиною на вулиці, ви повинні мати можливість моментально відправити йому смс зі своїм email або адресою сайту, вручити йому візитку, рекламку і т. д.
  1. Замовник це наше все! Задоволений замовник стане постійним клієнтом і з задоволенням порекомендує вас своїм знайомим. Тому з замовниками треба бути максимально ввічливими та уважними. Тим більше, що за статистикою, незадоволені клієнти набагато більш активні у висловленні своєї думки, ніж задоволені. Беріться тільки за те, в чому впевнені. Робіть свою роботу по максимуму, хороша репутація для фрілансера надзвичайно важлива і безпосередньо пов’язана з доходами. Встановлюйте реальні терміни робіт і точно виконуйте їх. Поспішати не варто, це може вплинути на якість роботи і звідси по ланцюжку — невдоволення замовника – пляма на репутації – втрата клієнтів – удар по гаманцю.
  1. Не зациклюйтеся. Навіть якщо ви ас в якомусь одному напрямку, це не означає, що потрібно займатися тільки цим. Зверніть увагу, що є цікавого в близьких вам областях, чим ще цікавляться ваші замовники. Може бути, трохи підучившись, ви самі зможете це робити. Наприклад, я перший час заробіток в інтернеті мала тільки з копірайтингу, але з часом, навчилася робити перелінковку сайтів, робити їх на безкоштовних майданчиках, працювати в адмінці WordPress, а потім і створювати повноцінні сайти. Крім того, навички у роботі з графічними редакторами допомагають редагувати чимало знімків, робити не складні логотипи, тощо. Замовнику набато зручніше, отримувати роботу від одного виконавця, який по максимуму «в темі». Але не варто брати на себе надто багато.
  1. Вчіться і будьте у курсі всього нового. Намагайтеся цікавитися тим, що відбувається у сфері вашої діяльності. Це можуть бути нові технології, розробки, зміни в законодавстві і новини ринку. Для цього можна відвідувати форуми «за інтересами», професійні спільноти у соціальних мережах і спеціалізовані сайти для фрілансів. Крім того, в багатьох професіях бувають конференції, ярмарки, ювілейні зустрічі та інші події, що відбуваються в реалі. Все це дає можливість отримувати свіжу інформацію, посилання на корисні ресурси, поради, рекомендації і навіть критику, адже іноді погляд з боку буває надзвичайно корисним.
  1. Спілкуйтеся з колегами. Спілкування у колі собі подібних як віртуальне, так і реальне дає можливість за короткий термін отримати великий обсяг інформації і ближче зійтися з людьми, які займаються тим же, чим і ви. Раптом, з часом знадобиться набирати команду на великий проект або просто по-швидкому запитати поради, тут і стануть в нагоді такі знайомства. До того ж, знайомий фрілансер, який працює в іншій галузі може підкинути замовника або запросити до участі у своїй роботі. Відстежуйте те, як і чим заробляють найуспішніші з ваших колег. По-перше, можливо ви теж так можете, по-друге, рівняння на кращих стимулює бажання самому заробляти не менше.
  1. Реклама. Навчіться «гарно себе продавати». Визначте, які методи реклами для вас найбільш ефективні і витрачайте на них не менше 5% свого доходу. Якщо ви тільки починаєте свій бізнес і ще не маєте грошей на платну рекламу, скористайтесь безкоштовною.
  1. Наполеглива праця заслуговує достойного відпочинку. Не забувайте, що трудоголіки живуть мало і нудно, до того ж хороший (бажано активний) відпочинок стимулює роботу мозку, а значить, ви повернетеся до роботи з новими цікавими ідеями.  Шкода, що багато жінок бояться зважитися на фріланс. Адже це не просто бізнес без вкладень для жінок, це та сфера життя, де не буває безробіття, навпаки, роботи багато, вона цікава і добре оплачувана. До того ж єдиним недоліком фріланса можна вважати те, що людина не оформлениа офіційно. Хоча, я думаю, що яким би видом фрілансу ви не займалися завжди можна оформити ІП, платити податки і заробляти пенсію. Хоча, якщо чесно, я вважаю, що якщо гроші, які підуть у результаті цих дій державі вкладати в розвиток власного бізнесу, то державна пенсія точно не знадобиться.

Успіхів!

Check Also

Як виростити базилік на підвіконні?

Привіт усім! У нас вже була розмова про корисні трави, та про те, як можна …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перед отправкой формы: