Вдома / Дізнавайся! / Види заробітку на дому / Домашній бізнес: продаж пряностей у горщиках

Домашній бізнес: продаж пряностей у горщиках

Якось, вже дуже давно, я піднімала тему вирощування квітів на продаж, як домашній бізнес. Це не поганий вид підзаробітку, але для всього потрібні умови. Тому, якщо ви відноситесь до щасливих власників великої отеплюваної і сонячної лоджії, і шукаєте спосіб заробити у декреті, до того ж, полюбляєте доглядати за всілякими рослинками – то спробуйте вирощування пряних трав у горшочках, як міні-бізнес. В останні кілька років дана ідея набирає обертів.

Що для цього потрібно?

Насіння

Для початку, як варіант, можна спробувати виростити кілька духмяних кущиків з улюбленими травами для себе. Наприклад, у мене на підвіконні підростає м’ята, розмарин, петрушка, базилік. Більшість духмяних трав розмножуються за допомогою насіння. Коштує – не дорого. Наприклад пакетик насіння базиліку вагою 0,1 г можна купити за 3-4 грн. Цієї кількості насіння вистачить на 1 горщик. Зарекомендували себе такі марки насіння: Hem Saden, Satimex.

Горщики

Ще для цієї справи знадобляться і горщики. Для початку можна скористатись спеціальними невеликими горшками для розсади, вони дуже зручні. Коштують на дорого. Можна придбати через Інтернет. Я у свій час закуповувала горщики для вирощування полуниць, 2,5 і 5 літрові пластикові горшки купувала по 5-7 грн за штуку. Але потрібно вказувати, що потрібні горщики саме для розсади. Вони ідуть  з крупними дірочками у днищі, що нам і потрібно. Але подбати треба і про ємкості у які ви покладете самі горщики. Ішакше при поливі вода буде витікати просто на підвіконня. Я для цієї цілі купувала одноразовий пластиковий посуд. Хоча,якщо є можливість, краще брати горщики вже з цими ємкостями.

Грунт та додатковий інвентар

От на грунт доведеться трохи потратитись. Краще всього брати універсальний грунт у великих упаковках. Ну, звичайно, відштовхуватись необхідно від запланованої кількості посадок. Можна додатково взяти підкормку, біогумус, наприклад.

Для дренажу можна використовувати пісок, кокосове волокно, …

Крім вище перерахованого, вам знадобиться лійка та оприскувач, дерев’яні лопатки для рихлення землі, ножиці для обрізки, рукавички.

Як висаджувати зелень на підвіконні?

Насіння викладають на підготовлений і злегка прим’ятий пальцями грунт. Викладене насіння присипають землею – шаром не більше ніж 1 см.

Світлочутливе насіння (найдрібніше) і зовсім не потрібно засипати, а злегка прим’яти пальцем (приліпити до ґрунту) і залишити так лежати.

Після висадки – треба збризнути нашу «грядку» водою і накрити прозорим поліетиленовим пакетом для створення парничка – щоб волога не випаровувалася швидко. У пакетику проробити кілька дірок для повітря або просто залишити пакет відкритим – щоб не було зайвої води в пакеті.

Такий рукотворний парничок – створить рівномірно вологий клімат і прискорить проростання насіння.

Після проростання насіння (через 1,5-2 тижні після посіву) – можна зняти парничок. Але робити це краще не ввечері, а з ранку… Щоб рослини звикли до температури з поступовим охолодженням дня до вечора.

Після проростання насіння – через місяць (коли вони вже стоять витягнувшись на своїх тонких стеблинках) – потрібно зробити підсипку землі – ще на 2 см. Деякі рослини потребують прорідження.

Як вирощувати пряні трави на продаж?

Спробувавши висадку пряних трав для себе, можна спробувати робити це і для продажу. Не варто думати, що це не вигідно. З правильним підходом всі витрати швидко окупляться і піде чистий заробіток. Пишні кущики запашних трав не тільки радують завзятих кулінарів, а і вносять у декор кухні таку собі «ізюминку».

Що до цін, то середня ціна за такий маленький горщик – 30-50 грн, у залежності від ціни на насіння і іншого інвентарю. І для покупців це вигідно, скажу я вам. Наприклад, банально живий кущик петрушки на вікні економить бюджет. Один раз заплативши 30 грн ти можеш при правильному догляді роки два мати свіжу зелень більше не витрачаючись. А на ринку кожен раз (особливо у зимній період) треба за пучок віддати 10-15 грн. І ця петрушка швидко в’яне, зберегти її можна, хіба що заморозивши. Але це вже не те….

Поширювати сою продукцію зручніше за все через соціальні мережі. Це зручно і зовсім безкоштовно. При пересилці у інше місто – головне добре упакувати горщики і полити перед відправкою.

Хто знаю, може це саме ваш шанс створити свій бізнес у декреті! Пробуйте! Удачі!

Check Also

Як виростити базилік на підвіконні?

Привіт усім! У нас вже була розмова про корисні трави, та про те, як можна …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перед отправкой формы: