Вдома / Встигай! / Важливе і термінове у житті мами: як встигнути головне?

Важливе і термінове у житті мами: як встигнути головне?

В нашому житті є дві великі рушійні сили – це важливість і терміновість. Компас і годинник. Великі сперечальники. Нам постійно треба щось робити дуже швидко. Термінові справи воліють до нас, ми не можемо їх відкласти, але в той же час є справи важливі. Ми схильні вибирати терміновість. Те, що терміново, здається важливим.

Годинник вимагає свого, компас не вимагає, але показує правильний напрямок нашого життя. Ми часто не дивимося на компас, а стежимо тільки за годинником.

Так що важливіше: важливість чи терміновість? Як вирішити спір між ними?

СОЛОДКІ ПАСТКИ

Є дуже цікаві справи, названі солодкими пастками. Це природні звички, які заважають нам виконувати важливе. Наприклад, ми схильні займатися в першу чергу чимось приємним, ніж довгим, стомлюючим. Тому найчастіше спочатку виконуємо легку роботу, а потім важку. І на важку сил, зазвичай, не залишається.

 • Ми воліємо зробити те, що швидко, перш за те, що вимагає більше часу.
 • Намагаємося зробити спочатку те, що нам знайоме, перш ніж приступити до чогось нового.
 • Беремося за термінове доручення, перш ніж взятися за важливе.

І часто робимо те, що просять інші, а не те, що правильно і важливо для нас самих.

А має бути все з точністю до навпаки. Спочатку треба займатися більш складним, більш неприємним, незнайомим, важливим, тим, що ви вирішили самі.

НА ЩО МИ ВИТРАЧАЄМО СВІЙ ЧАС?

Давайте розберімося, на що ми витрачаємо свій час і що треба робити, щоб встигати важливе.

Отже, у нас є справи:

Термінові та важливі – це всі справи, пов’язані з маленькою дитиною, форс-мажори, невідкладні проблеми, хвороби, кризи у відносинах, справи, які ми не встигли виконати заздалегідь і треба їх закінчити «кров з носа».

Не термінові та важливі – це справи, які ми відкладаємо, але яким треба приділяти час по максимуму: профілактичні дії, аналіз і планування, турбота про себе, зміцнення відносин, особистий ріст і розвиток. Саме ці справи викликають найбільше болю і дискомфорту, проблем і найбільший емоційний відгук, тому ми їх і відкладаємо. Вони не вимагають нашого миттєвого реагування, але це якраз те, що може бути для нас найважливішим.

Термінові та неважливі – це сторонні телефонні розмови, відстеження новин в соцмережах, гіперопіка дітей і чоловіка. Такі справи можна зробити швидко, але для нас вони ніякої внутрішньої цінності не представляють. Їх стає багато, якщо нам складно говорити «ні».

Не термінові та неважливі – це зайва кореспонденція і дзвінки, безцільні блукання в інтернеті, телебачення, відхід від реальності, марна бездіяльність, коли ми настільки втомилися і засмучені, що просто сидимо, втупившись у стіну, нічого не робимо, втрачаємо час і краще нам від цього не стає. Таких справ буде багато, якщо у нас немає мети або ми сильно перевтомлені. Це те, що нам взагалі не потрібно, але присутнє в нашому житті і забирає час, який ми могли б приділити до чогось важливого.

Подумайте і запишіть, на що і скільки часу ви витрачаєте. Проаналізуйте.

Відкладене важливе

Що зазвичай з важливого ми відкладаємо?

 • Турботу про себе.
 • Побудову відносин з чоловіком.
 • Час для старших дітей.
 • Особистий ріст і саморозвиток.
 • Духовне життя.
 • Глобальне планування.

У кожної мами дуже багато термінових справ, але необхідно виділяти час для важливих справ. Адже якщо подумати, кожен пункт цього списку може просто колосально змінити наше життя, якщо ми будемо щодня у це вкладатися. Але для цього треба звільнити час.

ЯК ЗНАЙТИ ЧАС ДЛЯ ВАЖЛИВИХ СПРАВ?

Щоб знайти час для важливого, наш план дій буде наступним:

 • З’ясуємо, що для вас важливо.
 • Викреслимо з життя погане і не термінове.
 • Зведемо до мінімуму термінове і неважливе.
 • Розберемося, чому виникають термінові і важливі справи, і постараємося попередити їх.

Щодня почнемо приділяти час не терміновому і важливому.

Отже, з’ясувавши, що для нас важливо, ми повністю прибираємо не термінове і неважливе (пожирачів часу). Цього не повинно бути в нашому побуті, тому, що це марнування життя. Це те, що виллється згодом у безцільно прожиті роки і обернеться жалем, і болем. Якщо це викреслити, то з’явиться вільний час.

Зводимо до мінімуму, наскільки це можливо, термінові і неважливі справи. Не беремо телефон, коли ми зайняті чимось важливим. Переводимо на «самозабезпечення» чоловіка, дитину, якщо занадто опікуємося ними. Виконуємо спочатку те, що важливо для нас, а потім те, що важливо для інших.

Розбираємося, чому виникають термінові і важливі справи, які ми не можемо відкласти. Є те, що від нас не залежить (хвороби, форс-мажори), але є те, що ми можемо попередити. Якщо ми будемо вкладатися щодня у важливе і не термінове, то ці справи не стануть терміновими і важливими. Якщо ми не будемо цього робити щодня, то отримаємо термінове і важливе.

Так, якщо ми не будемо про себе піклуватися, себе підживлювати, то в результаті отримаємо нервовий зрив. Якщо не будемо зміцнювати стосунки з чоловіком, то страшно уявити, чим це закінчиться. Якщо не будемо підтримувати відносини з дитиною, то одного разу зрозуміємо, що вона живе своїм життям, ми не знаємо, де вона і що з нею взагалі відбувається.

Так що варто, не залежно від рутинних питань, щодня приділяти час не терміновим і важливим справам.

ПЛАНУВАННЯ ВАЖЛИВОГО ЗАЗДАЛЕГІДЬ

Приділяти час не терміновому і важливому вийде у нас тільки за умови завчасного планування. Враховуючи те, що відповідний час ніколи не настане, нам необхідно діяти вже зараз.

Виробіть хорошу звичку – приділяти час важливому. А для цього зробіть перший маленький крок – запишіть у свій календар термінові та важливі завдання, і… виконайте їх. Навчіться, наприклад, регулярно піклуватися про себе або проводити час з чоловіком. Потім додайте наступну задачу, і наступну, і наступну.

Віддаючи свій основний час дійсно важливим речам, ми будемо щасливі. А якщо мама щаслива, значить, щаслива вся сім’я!

 

Check Also

Позитивна прокрастинація

Прокрастинацію умовно можна поділити на 3 види: Погана — робимо неважливе замість важливого. Результат — …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перед отправкой формы: