Вдома / Розвивайся / З чого почати? / Як можна розвити у собі генія?

Як можна розвити у собі генія?

Що краще: бути поетом чи математиком? Яким наукам віддати перевагу — гуманітарним або логіко-технічним? Кожен рік багато хто з нас вибирає для себе або своїх близьких напрям освіти та розвитку.

Едгар По в новелі «Викрадений лист» вустами одного з персонажів дає не найкращі оцінки кмітливості тих, хто є тільки поетом або тільки математиком. Коли ж мова заходить про людину, яка досягла відмінних результатів і в поезії, і в точних науках, то автор дуже добре відгукується про його розум. Має сенс розвивати обидві сторони людського мислення.

 Вправи для розвитку вербального інтелекту

Ми спілкуємося за допомогою слів. Тоні Бьюзен стверджує, що існує пряма залежність між словниковим запасом людини і рівнем його доходу. Більше слів у лексиконі — вищий дохід. Від уміння скласти точну і яскраву розповідь-опис (усну або письмову) залежить успіх продажу вашого товару, послуги або ідеї.

Вербальний інтелект відображає здатність особистості до комунікації за допомогою слів.

 1. Голоси

Читаючи текст, уявляйте голос автора так, щоб слова звучали у вухах. Уявіть і подумки почуйте наступні ситуації:

 • ваш найкращий клієнт вас хвалить;
 • ваш друг говорить дуже добре про ваші таланти (які ви розвиваєте);
 • ваш бос описує ваш товар або послугу і т. д.
 1. Вимкніть телевізор

Увечері замість перегляду телепередач і серіалів виділіть час для читання (мінімум — 30 хвилин). Але не новин. Художня або пізнавальна література підійде. Практикуйте поспіль 90 днів. Записуйте і втілюйте нові ідеї. Втілюйте!

 1. Раз слівце, два слівце…

Ось п’ять способів розвинути свої творчі ораторські здібності:

 • щодня вчити нові слова;
 • слухати великих ораторів і аналізувати їх виступи;
 • придумати промову, виголосити її і записати;
 • прослуховувати і аналізувати запис своєї промови, виправляти помилки і знову слухати;
 • використовувати будь-яку можливість для публічного виступу.

Не забувайте записувати свої результати.

 1. Очистіть звукову доріжку

Знайдіть час і поговоріть з собою подумки (або вголос) про ваші страхи, тривоги, травми. Дуже важливо доводити розмови до кінця. Всі проблеми вирішувані. Якщо треба — запишіть.

 1. Рекламний ролик

Підготуйте 45-секундну аудіорекламу для себе — самопрезентацію. Складіть план або запишіть її повністю. Вивчіть напам’ять, тренуйтеся перед дзеркалом і застосовуйте!

 1. Лист

Напишіть лист-відгук до вподобаної вами великої статті. Два-три рази перечитайте, щоразу вносячи поправки, звертаючи увагу на стиль і мову. Надішліть до редакції або опублікуйте на сайті.

 1. Живі слова

Під час читання уявляйте себе одним з героїв, включаючи в процес всі органи почуттів, як можна яскравіше. Це поліпшить здатність запам’ятовувати і відтворювати інформацію.

 1. Улюблений персонаж

Уявіть себе персонажем вашого улюбленого фільму або книги. Виберіть сцену (епізод) і вголос опишіть все, що відбувається навколо. Потім запишіть. Повторюйте як можна частіше.

 1. 10 занять

Ці заняття допомагають розвивати вербальний інтелект. Зафіксуйте початок роботи над ними і поступово додавайте по одному.

 • Читайте художню літературу, багато;
 • щодня читайте хоча б одну серйозну і велику публікацію;
 • кожен день вивчайте нові слова;
 • підвищуйте рівень вашої промови в ділових розмовах;
 • для тренування щодня набирайте на комп’ютері короткі (100 слів) професійні нотатки;
 • придумуйте і записуйте свої власні анекдоти або історії;
 • освойте швидкочитання;
 • запишіться в ораторський клуб;
 • покращуйте пам’ять;
 • прочитайте непрочитані з книги.
 1. Слова перетворюються в гроші

Кожен день знаходьте, вивчайте і застосовуйте нові слова у своїй професійній діяльності. Записуйте їх. Розгадуйте кросворди, грайте в лінгвістичні ігри з друзями і в колі сім’ї.

Вправи на розвиток логічного інтелекту

Логічний (або математичний) інтелект відображає наше вміння міркувати, аналізувати, оперувати числами, вміння вирішувати різні проблеми за допомогою логіки, розібрати складну задачу по шматочках, «розкласти все по поличках». І він відмінно піддається тренуванню.

 1. Туди і назад

Ця вправа поліпшить здатність оперувати цифрами. Потрібно рахувати про себе і вголос якомога швидше від 1 до 50 і назад, від 50 до 100 і назад, повторювати швидко алфавіт в прямому і зворотному порядку.

 1. Вдалі ідеї

Як вирішити нагальну проблему? Спочатку придумайте ідею для вирішення проблеми. Потім:

Крок 1 — запишіть ідею;

Крок 2 — запишіть її хороші і погані сторони;

Крок 3 — допоможе ця ідея вирішити вашу проблему? Як? Якщо ні, то перейти до кроку 1;

Крок 4 — поліпшить ідея поточну ситуацію? Як?

Крок 5 — чи відповідний  зараз час для реалізації цієї ідеї? Якщо ні, то коли?

Записуйте або малюйте кроки та результати.

 1. Головоломки

Розгадуйте головоломки, вирішуйте різні логічні завдання.

 1. Карта пам’яті

Карти пам’яті, намальовані вручну чи за допомогою комп’ютерної програми і які застосовуються для вирішення різних завдань — відмінне тренування для логіки

 1. Історія успіху

Це може бути успішний продаж або презентація чого б то не було. Згадайте, опишіть або намалюйте. Розкажіть про неї вашому другу вголос, дотримуючись логічної послідовністі і малюючи картинки.

 1. Аналіз минулих успіхів

Згадайте два-три випадки минулих успішних продажів або презентацій. Проаналізуйте їх. Чому вони виникли? Що ви робили, що застосовували? Робили щось руками? Оперували числами? Мали справу з людьми? Ви комусь допомагали при цьому? Ці успіхи були результатом клопіткої праці або удачі? Запишіть все це. Або складіть карту пам’яті. 

 1. Навчитись новому

Виберіть для себе новий навик (освоїти іноземну мову або швидкочитання, або щось ще). Які ресурси вам потрібні, щоб його освоїти? Де, коли і яким чином ви будете це робити? Складіть план дій. Запишіть. Приступайте до реалізації.

 1. Пошуки

Вам потрібні нові клієнти? Читачі? Шанувальники? Перерахуйте всі можливі способи їх пошуку (можна вдвох або втрьох), запишіть їх. Починайте пошук.

 1. Маршрут

Плануйте заздалегідь маршрут, яким будете добиратися на роботу або місце ділової зустрічі. Розгляньте кілька варіантів. Виберіть оптимальний.

 1. Грайте!

Шахи, нарди, покер, преферанс, пасьянси, морський бій відмінно тренують логічне мислення!

Вибираємо вправи для душі і виконуємо. У планах на тиждень відзначаємо, в який день ми будемо тренувати логічний інтелект, а в якій — психофізичний або вербальний.

Check Also

Я люблю свою роботу

Як зрозуміти, що ти займаєшся своєю справою?

Як зрозуміти, що ти займаєшся своєю справою? Що ви відчуваєте, прокинувшись вранці? Чого вам хочеться? …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Перед отправкой формы: